Elena Parfinchuk, fotografka miminek a novorozenců

Newborn fotograf: to není povolání, ale vášeň

Jmenuji se Elena Parfinchuk a jako newborn fotografka pracuji více než deset let. Srdcem a duší jsem fotograf miminek, specializující se na zachycení té křehké a jedinečné krásy vašich nových přírůstků do rodiny. Každý novorozenec je jedinečný, a proto se snažím zachytit jejich osobnost a krásu v těch nejpřirozenějších a nejdojemnějších okamžicích.
 
Můj fotografický příběh začal před více jak deseti lety, kdy jsem se rozhodla věnovat své vášni pro fotografování naplno. Začínala jsem jako amatérská fotografka novorozenců, ale postupně jsem si osvojovala nové techniky a rozvíjela své dovednosti. Moje první profesionální zakázka přišla brzy poté a od té doby jsem měla tu čest pracovat s nespočtem rodin a jejich novorozenci.
 
Během své kariéry jsem otevřela dva úspěšné fotoateliéry, kde jsem se zaměřovala na vytvoření pohodlného a bezpečného prostředí pro miminka i rodiče. V těchto ateliérech jsem se naučila, jak důležité je mít správné vybavení a techniku, aby byly fotografie co nejkrásnější a nejpřirozenější. Každá fotografická seance je pečlivě plánovaná a přizpůsobená potřebám a přáním rodiny.
 
Vedla jsem stovky workshopů po celé Evropě, kde jsem sdílela své znalosti a zkušenosti s ostatními fotografy. Tyto workshopy mi umožnily nejen předávat své dovednosti, ale také se učit od kolegů a zlepšovat své techniky. Díky těmto zkušenostem jsem získala hluboké porozumění tomu, co je potřeba k vytvoření dokonalých novorozeneckých fotografií.
 
Tyto bohaté zkušenosti a vášeň pro svou práci jsem přinesla s sebou i do České republiky, kde nyní žiji a mám tu možnost pracovat s rodinami po celé republice. Je pro mě velkou ctí být součástí těchto výjimečných okamžiků a zachytit vzpomínky, které budou rodinám přinášet radost po mnoho let. Mým cílem je nejen vytvářet krásné fotografie, ale také poskytovat příjemný a nezapomenutelný zážitek pro každou rodinu, se kterou pracuji.
 
Věřím, že každá fotografie má svůj vlastní příběh a snažím se, aby každý snímek odrážel lásku a radost, které novorozenec přináší do rodiny. Pokud hledáte newborn fotografa, který zachytí ty nejkrásnější a nejdojemnější okamžiky vašeho miminka, budu ráda, když mě kontaktujete a společně vytvoříme nádherné vzpomínky
 

Fotografka miminek – můj přístup

Můj přístup fotografky miminek je zcela individuální, protože věřím, že každá rodina a každé děťátko jsou jedineční. Snažím se porozumět představám a přáním každé rodiny, abych vytvořila fotografie, které v sobě nesou jejich osobnost a citlivě zachycují krásu a jedinečnost jejich miminka. Každé focení je pro mě výjimečnou cestou, na kterou se těším společně s vámi.
 
Ráda naslouchám příběhům rodičů a jejich představám o tom, jak by měly fotografie vypadat. Tato komunikace je klíčová pro vytvoření důvěry a pohodlí, což se následně odráží ve výsledných fotografiích.
 
Přináším s sebou nejen vášeň a bohaté zkušenosti, ale také největší výběr oblečení a rekvizit pro focení novorozenců. Mám k dispozici širokou škálu  kostýmů, dek, čepiček a dalších doplňků, které pomáhají vytvořit různé nálady a stylizace. Každý detail je pečlivě vybírán tak, aby ladil s osobností a vzhledem vašeho miminka, a aby výsledné fotografie byly co nejpřirozenější a nejkrásnější.
 
Abychom vytvořili nezapomenutelné a jedinečné fotografie, věnuji maximální péči každému detailu. To zahrnuje nejen výběr správného oblečení a rekvizit, ale také pečlivé nastavení světla, úhlu záběru a kompozice. Při samotném focení se snažím vytvořit klidnou a uvolněnou atmosféru, aby se miminko cítilo pohodlně a rodiče byli v klidu.
 
Mým cílem je zachytit nejen fyzickou krásu vašeho miminka, ale i emoce a vztahy, které vás spojují. Každý úsměv, každé gesto a každý pohled jsou pro mě důležité a snažím se je zachytit v jejich nejpřirozenější podobě. Výsledkem jsou fotografie, které jsou autentické, dojemné a plné lásky.
 
Být newborn fotografkou novorozenců je pro mě nejen prací, ale i vášní. Věřím, že tyto první okamžiky života jsou jedinečné a zaslouží si být zachyceny tím nejkrásnějším způsobem. Pokud hledáte fotografa miminek, který se postará o každý detail a vytvoří pro vás nezapomenutelné vzpomínky, ráda s vámi tuto cestu podniknu. Společně vytvoříme fotografie, které budete s radostí sdílet a uchovávat po celý život
 

Focení novorozence je nejlepší naplánovat

Mějte na paměti, že focení novorozenců je nejlépe plánovat již během těhotenství. Rezervace termínu podle plánovaného data porodu nám umožní připravit se na focení tak, aby proběhlo v optimálním čase, ideálně do prvních 14 dnů od narození. Nicméně, mohu klidně fotografovat i starší miminka až do věku 1,5 měsíce.

Pokud máte zájem, můžete se podívat na mé fotky a videa z průběhu mé práce na mých sociálních sítích, jako je Facebook a Instagram.

Těším se na setkání s vámi a vaším malým zázrakem, abychom společně vytvořili krásné a nezapomenutelné vzpomínky na začátek vašeho nového života.

Workshop Newborn Foto , leden 2024, Praha

  • focení miminek a novorozenců

Workshop Newborn Foto, únor 2024, Varšava

  • focení miminek a novorozenců